دسته‌بندی نشده

چسب آب بندی بتن

مقاله ی چسب آب بندی بتن

چسب آب بندی بتن نوعی از مواد آبگریز است که سازگاری بالایی با سایر مصالح ساختمانی دارد. چسب اب بندی بتن ماهیت فیزیکی مایع و روان دارد و بر پایه ی استایرن بوتادین است که کاربردی دو گانه دارد. چسب آب بندی بتن شیری رنگ است و خصوصیاتی مشابه چسب های بتن استحکامی دارد. چسب بتن آب بندی در قالب افزودنی به بتن و ملات های پایه سیمانی افزوده می شود. از اصلی ترین کاربردهای چسب بتن اب بندی می توان به نقش آنها در اتصال انواع کاشی، سرامیک و سایر محصولات به سطوح بتنی با قدرت و ماندگاری بالا اشاره کرد. چسب آب بندی بتن به تنهایی قابلیت واترپروف کردن سازه و تضمین چسبندگی و آبگریز بودن آنرا دارد.

کاربرد چسب آب بندی بتن

همانطور که از نام چسب آب بندی بتن پیداست، کاربرد اصلی آنها در عایق کردن مخازن آب، آب بندی چاله آسانسور، آب بندی بتن و استخرهای بتنی است. علاوه بر تمام موارد ذکر شده بدلیل وجود خصوصیات مشابه چسب های استحکامی از این مواد افزودنی بتن جهت پیشگیری از ساییدگی و افزایش مقاومت بتن و ملات استفاده کرد. 

مشخصات فنی چسب آب بندی بتن

۱-دارای ماهیت فیزیکی مایع و روان 

۲-دارای رنگ شیری 

۳-درصد کلر پایین تر از ۱/۰ درصد

سازگاری چسب بتن آب بندی

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم یکی از ویژگی های مهم چسب های آب بندی بتن سازگاری بالای آنها با سایر مصالح ساختمانی از جمله ژل میکروسیلیس است. البته لازم به ذکر است که باید از ترکیب چسب آب بندی بتن با سایر افزودنی ها از ابتدا خودداری کرد. 

روش استفاده از چسب آب بندی بتن 

با توجه به کیفیت مورد نظر می توان چسب آب بندی بتن را در مقادیر مختلف به بتن یا ملات اضافه کرد. بطور کلی توصیه می شود. عموما توصیه حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد وزن میزان بتن مصرفی افزوده گردد. ضمنا لازم است سایر افزودنی های بکار رفته در ملات از نظر تاثیرات نهایی مورد بررسی قرار گیرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.